QuickVue - test ciążowy paskowy

 
Twoje Leki - QuickVue - test ciążowy paskowy

Nazwa:

QuickVue - test ciążowy paskowy

Producent:

Szczegółowy opis:

QuickVue - test ciążowy paskowy

Bardzo czuły - prawie 100% (99,6%) wykrywa ciążę 2-3 dni przed oczekiwaną miesiączką (6 dni po zapłodnieniu) Czułość (25 mlU/ml) hCG

Możliwy pozytywny wynik juz po jednej minucie.

Sposób przeprowadzenia testu
Wyjąć test ciążowy z opakowania foliowego i zapoznać się z produktem. Do czystego i suchego pojemnika pobrać trochę moczu. Zanurzyć w moczu pasek testowy na min. 10-15 sekund maksymalnie do granicy zanurzenia (MAX). Strzałki na teście muszą być przy tym skierowane w kierunku moczu. Rozpocząć odliczanie czasu. Po rozpoczęciu testu zauważyć można, jak tło pola testowego i pola kontrolnego zabarwia się na kolor
jasnoczerwony. Po 3 minutach można odczytać wynik. Jeśli nie pojawi się czerwona linia, należy odczekać jeszcze jedną minutę. Niektóre pozytywne wyniki otrzymuje się po 1 minucie lub wcześniej – w zależności od stężenia hormonu ciążowego hCG w moczu. Wyniki należy odczytać nie później niż po 10 minutach.

Jak odczytać wyniki?

Jeśli pojawią się dwie linie – jedna w polu testowym (T dolnym), druga w polu kontrolnym (C – górnym), to można zakładać, że jest Pani w ciąży – nawet jeśli jedna linia jest trochę jaśniejsza niż druga – obydwie linie nie muszą mieć zatem tego samego odcienia kolorystycznego.

Jeśli pojawi się tylko 1 linia w polu kontrolnym, oznacza to, że prawdopodobnie nie jest Pani w ciąży.

Jeśli w polu kontrolnym nie pojawi się czerwona linia, to wynik jest nieważny, nawet jeśli w polu testowym pojawiłaby się czerwona linia. Należy powtórzyć test z nowym testem ciążowym.

Wskazówki
Czego jeszcze trzeba koniecznie przestrzegać?

  • nie używać testu po upływie daty ważności,
  • przechowywać w suchym miejscu w temperaturze pokojowej (2-30° C)
  • przed otwarciem torebka powinna mieć temperaturę pokojową,
  • nie zamrażać!
  • nie używać testu, jeśli torebka jest rozerwana lub uszkodzona,
  • przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci,
  • tylko do diagnostycznego użytku in vitro,
  • nie stosować wewnętrznie.


PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jakie czynniki mogą wpływać na wynik testu?
Lekarstwa zawierające hCG mogą prowadzić do błędnych wyników (np. Pregnyl, Profasi, Pergonal i APL). Alkohol, doustne środki antykoncepcyjne, środki przeciwbólowe, antybiotyki lub lekarstwa hormonalne nie zawierające hCG nie powinny wpływać na wynik testu. Poza tym w wyniku różnych obrazów klinicznych chorób, np. torbieli jajnika lub ciąż pozamacicznych (ciąża poza macicą) mogą pojawić się podwyższone stężenia hCG, powodujące błędny wynik pozytywny. Niezawodność tego testu ciążowego jest przy jego prawidłowym przeprowadzeniu tak samo wysoka, jak testu ciążowego przeprowadzonego u lekarza. Pomimo dużej pewności istnieje możliwość, że test ten da błędny wynik. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji medycznej należy poradzić się swojego lekarza.
Jak działa test?
Test ciążowy QuickVue wykazuje w moczu obecność hormonu (hCG), który produkowany jest w czasie ciąży w ludzkim
organizmie.
Od jakiego momentu można przeprowadzać test?
Test można przeprowadzać już od dnia, gdy nie pojawi się miesiączka.
Czy do badania trzeba pobierać mocz poranny?
Test można przeprowadzić o dowolnej porze dnia, jednak zwykle mocz poranny wykazuje wyższy poziom hCG.
Co należy zrobić, gdy test wykaże, że jestem w ciąży?
Jeśli w moczu wykazana została obecność hCG, to można założyć, że jest Pani w ciąży. Należy potwierdzić wynik u lekarza i omówić z nim, jakie kroki należy podjąć.
Skąd mogę wiedzieć, że test został przeprowadzony prawidłowo?
W polu kontrolnym (C) musi pojawić się czerwona linia, potwierdzająca, że test został wykonany prawidłowo i że przetestowano wystarczającą ilość moczu.
Co należy zrobić, gdy test wykaże, że nie jestem w ciąży?
Jeśli w moczu nie została wykazana obecność hCG, to można założyć, że nie jest Pani w ciąży. Jeśli po kolejnym tygodniu nie rozpocznie się miesiączka, należy powtórzyć test ciążowy. Jeśli wynik będzie nadal negatywny, a miesiączka nadal się nie pojawi, należy skonsultować się ze swoim lekarzem. -/-
Aby szanse na ciążę bez komplikacji i na zdrowe dziecko były większe, zalecamy następujące kroki:
Gdy miesiączka spóźnia się, proszę skorzystać z testu ciążowego QuickVue. Gdy tylko dowie się Pani o ciąży, można rozpocząć przygotowania prenatalne. Jeśli wynik badania będzie pozytywny, zaleca się, niezwłoczną wizytę u lekarza, aby rozpocząć przygotowania prenatalne. Należy odżywiać się w sposób zrównoważony, przestać palić i zmniejszyć spożycie alkoholu.Opinie i komentarze internautów

Nadesłany przez: asikkkkkkk - 22/08/2010, 20:12
czy to mozliwe ze po 10 min wyskoczyla mi druga bardzo blada kreseczka?czy to znaczy ze wyniki jest niewazny?

Nadesłany przez: mimi11 - 31/08/2010, 09:14
mi tez tak sie przytrafilo i po powtorzeniu testu okazalo sie ze jestem w ciazy :-)

Nadesłany przez: bas - 02/12/2010, 18:00
witam. miesiączka spoznia mi się miesiąc, zrobiłam test i wyszedł pozytywny:) byłam u lekarki a ta umówiła mnie za wizyte DOPIERO ZA TYDZIEN!- więc chyba nie mam pewności,ze to ciąza?

 
Twoje imię
Tutaj wpisz swoją opinię, komentarz
Wpisz w okienku PIN:  
 

wstecz | strona główna


TwojeLeki.pl - katalog leków i chorób online.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012