Rhinafen

 
Twoje Leki - Rhinafen

Nazwa:

Rhinafen

Producent:

Zakłady Farmaceutyczne Polfa-Łódź S.A.

Szczegółowy opis:

Rhinafen® – kiedy czerwony nos przestaje Cię bawić!

Kto powinien stosować Rhinafen®?

Zwykło się mawiać, iż katar leczony trwa tydzień, a nieleczony siedem dni...to tylko mit! Aby udowodnić Państwu, iż jest to tylko anegdota proponujemy sprawdzić nasz nowy produkt – Rhinafen®!

Rhinafen® jest lekiem przeznaczonym dla osób, które cierpią z powodu dolegliwości związanych z przeziębieniem. Lek przynosi ulgę podczas kataru oraz uciążliwego bólu zatok. Rhinafen® jest również zalecany w stanach gorączkowych, bólach głowy oraz bólach stawów i mięśni.


Jak działa Rhinafen®?
Rhinafen® jest lekiem o skojarzonym działaniu składników: ibuprofenu i pseudoefedryny.
Ibuprofen jest pochodną kwasu propionowego o działaniu leczniczym: przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Poprzez hamowanie cyklooksygenazy, zwłaszcza jej izoenzymu COX-2, powoduje zmniejszenie syntezy cyklicznych nadtlenków, będących bezpośrednimi prekursorami prostaglandyn, które są odpowiedzialne za procesy zapalne oraz biorą udział w powstawaniu i przekaźnictwie czucia bólu. Jest to obwodowy mechanizm działania przeciwbólowego i przeciwzapalnego.
Pseudoefedryna jest aminą sympatykomimetyczną zmniejszającą przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Podana doustnie wywołuje skurcz naczyń krwionośnych, dzięki czemu zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa oraz zatok.

Jaki jest skład leku Rhinafen®?

Jedna tabletka zawiera:
200 mg ibuprofenu
30 mg chlorowodorku pseudoefedryny

Jak należy stosować?

• Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
dawka początkowa – 2 tabletki, następnie w razie potrzeby od 1 do 2 tabletek co 4 godziny na dobę.
Maksymalna dobowa dawka - 6 tabletek.

Dostępne opakowania
Lek Rhinafen® dostępy jest w opakowaniu zawierającym 10 i 20 tabletek.

Podmiot odpowiedzialny: POLFA-ŁÓDŹ SA

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.Opinie i komentarze internautów

Nie dodano jeszcze opinii ani komentarzy.

 
Twoje imię
Tutaj wpisz swoją opinię, komentarz
Wpisz w okienku PIN:  
 

wstecz | strona główna


TwojeLeki.pl - katalog leków i chorób online.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012