Alugastrin

 
Twoje Leki - Alugastrin

Nazwa:

Alugastrin

Producent:

Zakłady Farmaceutyczne Polfa-Łódź S.A.

Szczegółowy opis:

Alugastrin® – ulga dla żołądka

Kto powinien stosować Alugastrin®?
Zgaga (łac. pyrosis) to uczucie palenia albo pieczenia za mostkiem, często wysoko, aż na poziomie gardła, z napływaniem do ust piekącego płynu. Jest to objaw podrażnienia lub zapalenia przełyku i powstaje najczęściej na skutek wracania zawartości żołądka i dwunastnicy do przełyku…
~Encyklopedia Zdrowia, Tom 1, Wydawnictwo Naukowe PWN

Istnieje wiele przyczyn, które sprzyjają powstawaniu zgagi – nieprawidłowa dieta, alkohol, kawa. Alugastrin® to sprawdzony preparat, który od lat przynosi ukojenie Polakom cierpiącym na zgagę, nadkwaśność soku żołądkowego oraz zwykłe niestrawności.

Jak działa Alugastrin®?

Alugastrin jest lekiem zobojętniającym nadmiar kwasu solnego w soku żołądkowym. Nie powoduje nadmiernej alkalizacji soku żołądkowego i wtórnego pobudzenia wydzielania kwasu solnego. Działa osłaniająco na błonę śluzową przełyku, żołądka i dwunastnicy. Łagodzi dolegliwości bólowe w nadkwasocie.

Jaki jest skład preparatu Alugastrin®?
Alugastrin® zawiesina – 15 ml zawiera węglan dihydroksyglinowo-sodowy - 340 mg
Alugastrin® tabletki – jedna tabletka zawiera węglan dihydroksyglinowo-sodowy - 340 mg

Jak należy stosować Alugastrin®?
Alugastrin® zawiesina:

Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: jeśli lekarz nie zaleci inaczej, stosować 15 ml (łyżkę stołową) w godzinę po posiłkach i przed snem lub w razie wystąpienia dolegliwości.
Wstrząsnąć przed użyciem.
Alugastrin® tabletki:
Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: ssać lub rozgryźć 1-2 tabletki w godzinę po posiłkach i przed snem lub w razie wystąpienia dolegliwości.

Dostępne opakowania.
Lek Alugastrin® dostępny jest w formie zawiesiny, w butelce o pojemności 250 ml. Równocześnie dostępne są opakowania zawierające 20 oraz 40 tabletek.

Podmiot odpowiedzialny: Polfa-Łódź SA

Przed użyciem zapoznaj się ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.Opinie i komentarze internautów

Nie dodano jeszcze opinii ani komentarzy.

 
Twoje imię
Tutaj wpisz swoją opinię, komentarz
Wpisz w okienku PIN:  
 

wstecz | strona główna


TwojeLeki.pl - katalog leków i chorób online.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012