SuperOptic

 
Twoje Leki - SuperOptic

Nazwa:

SuperOptic

Producent:

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Szczegółowy opis:

SuperOptic, kapsułki elastyczne
Suplement diety

SuperOptic to produkt o kompleksowym składzie, który zawiera substancje działające ochronnie na strukturę oka i korzystnie wpływające na funkcje widzenia: wysoką dawkę luteiny i zeaksantyny, witaminy i mikroelementy o właściwościach przeciwutleniających (A, C, E, cynk, mangan, selen i miedź), witaminy z grupy B oraz kwasy tłuszczowe omega-3.

Skład:
-zawartość kapsułki:

Składniki
Zawartość w 1 kapsułce
% zalecanego dziennego spożycia
Kwasy tłuszczowe omega-3
280 mg
-
Witamina C
60 mg
75%
Witamina B3 ( niacyna)
18 mg
113%
Cynk
15 mg
150%
Witamina E (alfa-tokoferol)
10 mg
83%
Luteina
10 mg
-
Witamina B6
2 mg
143%
Mangan
2 mg
100%
Witamina B2 (ryboflawina)
1,6 mg
114%
Witamina B1 (tiamina)
1,4 mg
127%
Miedź
1000 µg
100%
Witamina A (retinol)
800 µg
100%
Zeaksantyna
500 µg
-
Witamina B9 (kwas foliowy)
200 µg
100%
Selen
40 µg
73%
Witamina B12
1 µg
40%

wielonienasycone kwasy tłuszczowe, jednonienasycone kwasy tłuszczowe, olej kukurydziany, nasycone kwasy tłuszczowe; celuloza mikrokrystaliczna (substancja wypełniająca), lecytyna sojowa (emulgator), dwutlenek krzemu (substancja przeciwzbrylająca), mieszanina tokoferoli (przeciwutleniacz)
-składniki otoczki kapsułki: żelatyna, woda oczyszczona , glicerol (stabilizator), żółcień pomarańczowa (barwnik), dwutlenek tytanu (barwnik).

Składniki zawarte w preparacie SuperOptic mają za zadanie chronić głównie przed uszkodzeniem plamki żółtej oraz soczewki. Plamka żółta to najważniejsza i najwrażliwsza część siatkówki oka. Od prawidłowego funkcjonowania plamki żółtej zależy ostrość widzenia. Do czynników mogących pogarszać funkcjonowanie plamki żółtej należą: wiek, palenie papierosów, wieloletnie narażenie oczu na intensywne światło (promieniowanie ultrafioletowe), a także niedobór tzw. przeciwutleniaczy.

Szkodliwe działanie wymienionych czynników środowiska wiąże się głównie z powstawaniem wolnych rodników. Wolne rodniki powstają również w organizmie w przebiegu wielu procesów metabolicznych. Wolne rodniki są to atomy, cząsteczki lub jony wykazujące dużą aktywność chemiczną wobec składników błon komórkowych (utleniają je, a przez to niszczą). Nadmiar wolnych rodników sprzyja powstaniu takich zmian ocznych jak zwyrodnienie plamki żółteji zaćma. W przypadku uszkodzenia przez wolne rodniki plamki żółtej może dojść do pogorszenia, a niejednokrotnie całkowitej utraty widzenia centralnego, pogorszenia widzenia kolorów, trudności w czytaniu, a w skrajnych przypadkach nawet do ślepoty. Uszkodzenie soczewki oka przez wolne rodniki może doprowadzić do zaćmy.

Oprócz ochrony oczu przed działaniem niekorzystnych czynników środowiskowych składniki zawarte w preparacie łagodzą objawy zmęczenia oczu spowodowane długotrwałą koncentracją wzroku, wspomagają proces widzenia oraz poprawiają jakość widzenia w ciemności.

Działanie takie zapewnia odpowiednio dobrany skład produktu:
Karotenoidy: luteina i zeaksantyna występują naturalnie w plamce żółtej. Ich przyjmowanie przyczynia się do zwiększenia gęstości optycznej plamki żółtej, co wpływa na prawidłowe funkcjonowanie siatkówki, a przez to widzenie. Dodatkowo, substancje te chronią oko przed światłem niebieskim i szkodliwym promieniowaniem UV działając jak filtr świetlny oraz chronią przed działaniem szkodliwych dla siatkówki, a w szczególności plamki żółtej, wolnych rodników (działanie przeciwutleniające).
Silne działanie przeciwutleniające wykazują również witaminy C i E, kwasy tłuszczowe omega-3 oraz wchodzące w skład enzymów przeciwutleniających cynk, selen, mangan i miedź. Dodatkowo witamina E wspomaga prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych siatkówki, a jeden ze składników należących do kwasów tłuszczowych omega-3 - kwas DHA zwiększa czułość fotoreceptorów.
Witamina A jest zamieniana w siatkówce oka w rodopsynę, barwnik światłoczuły, niezbędny do widzenia po zmierzchu oraz przy słabym oświetleniu. Witamina A wspomaga też proces chronienia spojówek przed wysychaniem.
Witaminy z grupy B są bardzo ważne dla utrzymania fizjologicznych funkcji wzroku, wzmacniają wzrok poprzez zwiększanie wrażliwości siatkówki oraz uczestniczą w funkcjonowaniu zaopatrującego narząd wzroku układu nerwów.

Substancje zwarte w preparacie SuperOptic, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania narządu wzroku, nie są wytwarzane przez człowieka i muszą być dostarczane z dietą. W przypadku niezrównoważonej diety, małej aktywności fizycznej, nadużywania alkoholu, palenia papierosów, stresu oraz zmęczenia zachodzi konieczność wzbogacenia normalnej diety o niezbędne składniki.
SuperOptic zawiera związki istotne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, które regularnie stosowane korzystnie wpływają na funkcje widzenia i mogą opóźnić procesy starzenia się oka.

Preparat powinny przyjmować:
osoby powyżej 40 roku życia ze względu na pogorszenie wzroku związane z wiekiem, a także młodsze, których narząd wzroku jest szczególnie narażony na uszkadzające działanie czynników środowiskowych/zewnętrznych, tzn.:
pracujące przy komputerze
palące papierosy
przebywające w zadymionych pomieszczeniach
narażone na intensywne światło słoneczne
spędzające wiele godzin na czytaniu lub oglądaniu TV
prowadzące pojazdy po zmroku

Sposób użycia:
1 kapsułka dziennie. Kapsułkę należy popić niewielką ilością płynu. Zaleca się przyjmowanie preparatu w trakcie posiłku. Nie rozgryzać, nie ssać. Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej.
Suplement diety nie stanowi substytutu prawidłowo zbilansowanej i zróżnicowanej diety.
Preparatu nie powinny zażywać kobiety w ciąży i dzieci do lat 12 z uwagi na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania luteiny i zeaksantyny u tych osób.
Barwnik: żółcień pomarańczowa zawarty w otoczce kapsułki może mieć szkodliwy wpływ na aktywność i skupienie uwagi u dzieci.

Przechowywanie:
Preparat przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC w miejscu niedostępnym dla dzieci. Chronić przed światłem i wilgocią.
Data minimalnej trwałości podana jest na spodzie opakowania.

Opakowania:
30 lub 60 kapsułek w jednym opakowaniu.
Całkowita masa 1 kapsułki: 850 mg.

Wprowadzający do obrotu:
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA
83-200 Starogard Gdański, ul. Pelplińska 19

Wyprodukowano w:

Medana Pharma SA
98-200 Sieradz, ul POW 57Opinie i komentarze internautów

Nie dodano jeszcze opinii ani komentarzy.

 
Twoje imię
Tutaj wpisz swoją opinię, komentarz
Wpisz w okienku PIN:  
 

wstecz | strona główna


TwojeLeki.pl - katalog leków i chorób online.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012