CHOLESTERIN FORTE

 
Twoje Leki - CHOLESTERIN FORTE

Nazwa:

CHOLESTERIN FORTE

Producent:

Arrow Poland S.A.

Szczegółowy opis:

CHOLESTERIN FORTE 30 tabletek

- normalizuje poziom cholesterolu w organiźmie

Skaład jednej tabletki:

Substancje czynne (jako% zalecanego dziennego spożycia):

Ekstrakt z czerwonego ryżu.....100mg

Beta-sitosterol................50mg

Chrom..........................4mg (16%)

Powszechnie wiadomo, że nadmiar cholesterolu w organiźmie zwany hiperlipidemią jest groźny dla zdrowia. Istnieją dwa rodzaje cholesterolu: "zły" choresterol LDL i "dobry" HDL. Nadmiar cholesterolu LDL prowadzi do zwężenia tętnic i w konsekwencji do miażdżycy, zwiększając ryzyko choroby wieńcowej i zawału serca. Korzystnie działająca frakcja HDL transportuje cholesterol z tętnic do wątroby, stymulując przemiany energetyczne i ogranicza odkładanie tłuszczu w organiźmie, zapobiegając rozwojowi miażdżycy. Aby przeciwdziałać chorobie wieńcowej należy, więc dążyć do obniżenia poziomu cholesterolu LDL i podwyższenia HDL.

Preparat Cholesterin Forte zawiera składniki normalizujące poziom cholesterolu w organiźmie. polecany jest w profilaktyce hipercholesterolemii i powsatwaniu zakrzepów w naczyniach krwionośnych.

Preparat zawiera chrom, beta-sitosterol i ekstrakt z ryżu. Chrom ogranicza odkładanie tłuszczu, zmniejsza poziom cholesterolu LDL, a podwyższa zawartość korzystnie działającej frakcji HDL. Wyciąg z czerwonego ryżu hamuje aktywność enzymu wątrobowego potrzebnego do produkcji cholesterolu, obniża poziom cholesterolu LDL i trójglicerydów. Beta-sitosterol to roślinna substancja normalizująca poziom cholesterolu we krwi.


Ten lek stosowany jest w leczeniu:


Opinie i komentarze internautów

Nie dodano jeszcze opinii ani komentarzy.

 
Twoje imię
Tutaj wpisz swoją opinię, komentarz
Wpisz w okienku PIN:  
 

wstecz | strona główna


TwojeLeki.pl - katalog leków i chorób online.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012