Rak

 
Twoje Leki - Rak

Nazwa:

Rak

Producent:

Szczegółowy opis:

Rak to nazwa grupy chorób nowotworowych będących nowotworami złośliwymi wywodzącymi się z tkaniki nabłonkowej.

W obiegowej opinii rak jest równorzędny nowotworowi, i w języku potocznym występuje jako jego synonim, jednak w definicji istnieje różnica – nowotwór to ogólne pojęcie choroby – zaś rak jest jedną z jej złośliwych odmian, powstający z komórek nabłonka (składa się między innymi na jajniki, jądra, układ oddechowy).

Nowotwór złośliwy, nieleczony najczęściej jest śmiertelny. Charakteryzuje się szybkim rozwojem, niszczeniem zdrowych tkanek, oraz przerzutami.

Ryzyko zachorowań na raka wzrasta wraz z wystąpieniem choroby w rodzinie. Dotyczy to, szczególnie trzech typów – raka piersi, jajników (matka, siostra), lub jelita grubego (ojciec).

Najczęstsze:
- Rak jajnika
- Rak jelita grubego
- Rak kości
- Rak krtani
- Rak płuc
- Rak skóry
- Rak szyjki macicy

Sposoby leczenia
m.in:
- chirurgia - metoda polegająca na wycinaniu zarażonych tkanek.
- chemioterapia - Najpopularniejsza metoda zwalczania nowotworów. Dzięki odpowiednim środkom chemicznym zatrzymywany jest rozrost komórek nowotworu.
- radioterapia - naświetlanie promieniowaniem jonizującym, które uszkadza nowotwór.
- inne

Nowotwór to ciągle jedna z najbardziej śmiercionośnych chorób, choć postępująca medycyna nauczyła się, choć nie całkiem skutecznie, ale mimo wszystko leczyć większość jego odmian, to ciągle najskuteczniejszym, często gwarantującym całkowity powrót do zdrowia sposobem jest wczesne wykrycie i poddanie się terapii.


Badaj się regularnie, tylko w ten sposób możesz czuć się bezpiecznie, lub odpowiednio wcześnie wykryć nowotwór, tak by zwalczyć go, ponosząc najmniejsze konsekwencje zdrowotne.


Leki stosowane w leczeniu tej choroby:


Opinie i komentarze internautów

Nie dodano jeszcze opinii ani komentarzy.

 
Twoje imię
Tutaj wpisz swoją opinię, komentarz
Wpisz w okienku PIN:  
 

wstecz | strona główna


TwojeLeki.pl - katalog leków i chorób online.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012