Spirytus Salicylowy 100 ml

 
Twoje Leki - Spirytus Salicylowy 100 ml

Nazwa:

Spirytus Salicylowy 100 ml

Producent:

Profarm Sp. z o.o.

Szczegółowy opis:

(Spirytus Salicylatus FP) – roztwór na skórę, 2%. Zawartość 100 ml.

Skład:

100 g preparatu zawiera: Substancje czynne – Acidum salicylicum (kwas salicylowy) 2 g, substancje pomocnicze – Etanol 760 g/l, (67% v/v – 73% v/v) woda oczyszczona.

Wskazania do stosowania:
Środek odkażający o słabym działaniu, przeznaczony do dezynfekcji skóry, m.in. w trądziku i łojotoku, po otarciach naskórka.

Przeciwwskazania i środki ostrożności:

Nie stosować u osób uczulonych na kwas salicylowy. Nie stosować na otwarte rany i rozległe powierzchnie ciała, w okolicy oczu i błon śluzowych. Podczas stosowania w okresie ciąży i u kobiet karmiących piersią należy zachować szczególną ostrożność. Jeśli objawy się nasilą należy skontaktować się z lekarzem. Przy zalecanym stosowaniu lek nie wykazuje wpływu na zdolność kierowania pojazdami i urządzeń mechanicznych.

Działania niepożądane:
W trakcie stosowania preparatu mogą wystąpić reakcje uczuleniowe skóry. W przypadku ich wstąpienia należy zaprzestać stosowania leku i zasięgnąć opinii lekarza.

Sposób stosowania i droga podania:

Lek stosuje się wyłącznie miejscowo na skórę. Chore powierzchnie skóry przecierać tamponem lub wacikiem nasączonym roztworem spirytusowym.

Warunki przechowywania:
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C, w opakowaniach szczelnie zamkniętych. Chronić od światła. Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci i z dala od ognia. Nie stosować po upływie terminu ważności.

Lek wydawany bez recepty.

Pozwolenie dopuszczenia do obrotu: 14267.


Ten lek stosowany jest w leczeniu:


Opinie i komentarze internautów

Nie dodano jeszcze opinii ani komentarzy.

 
Twoje imię
Tutaj wpisz swoją opinię, komentarz
Wpisz w okienku PIN:  
 

wstecz | strona główna


TwojeLeki.pl - katalog leków i chorób online.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012