Warning: touch(): Unable to create file uplimg/site_pin_0eea52aa748b7216141610315ee35717.jpg because No such file or directory in /home/platne/miedzywodzie/public_html/twojeleki/includes/functions.php on line 50 Warning: imagejpeg(): Unable to open 'uplimg/site_pin_0eea52aa748b7216141610315ee35717.jpg' for writing: No such file or directory in /home/platne/miedzywodzie/public_html/twojeleki/includes/functions.php on line 51 TWOJELEKI.PL - Egzema
 

Egzema

 
Twoje Leki - Egzema

Nazwa:

Egzema

Producent:

Szczegółowy opis:

Egzema to powierzchniowy stan zapalny skóry. Zaczyna się całkiem niewinnie. Na skórze pojawiają się zaczerwienienia, czasem obrzęk, przechodzące w pęcherze. W końcu dochodzi do nadżerek, skóra zaczyna wydzielać przezroczysty płyn surowiczy. To jednak nie koniec. W tych miejscach pojawiają się strupy, skóra pęka i zaczyna się łuszczyć; zdarzają się też tak zwane zakażenia wtórne – strupy ropieją, mają kolor miodowożółty. Nieleczona egzema przechodzi w postać przewleką. Na skórze zaczną występować liszaje, dokuczać będzie swędzenie, które towarzyszy egzemie przez cały czas.

Wyleczona egzema ustępuje bez śladu, nie zostawiając nawet blizn. Nie oznacza to jednak wcale, że leczenie jej jest proste.

Egzema ma podłoże alergiczne. Konieczne jest więc wykrycie alergenu, wywołującego chorobę. Jeśli to się nie uda, stosuje się (ze zmiennymi efektami) środki ogólne. W przypadku powierzchniowego stanu zapalnego skóry leczenie miejscowe nie daje wyleczenia, ale na jakiś czas daje ulgę, co też ma swoje znaczenie.

Egzemę o podłożu alergicznym, zwaną również atopowym zapaleniem skóry, dermatitis atopia, najczęściej powodują aktywne związki zawarte w kosmetykach, płynach do zmywania i proszkach do prania. Często jej przyczyną są tworzywa sztuczne, farby lakiery, czy nawet metale. Również spożywanie niektórych pokarmów może się skończyć dla alergika niedobrze. Przodują tutaj czosnek, cebula, pomidory i marchew. Egzema może również występować jako skutek uboczny niektórych antybiotyków i sulfonamidów.Opinie i komentarze internautów

Nadesłany przez: Marta - 24/05/2010, 19:10
Choruje bardzo ciężkie choroby ciążowe

 
Twoje imię
Tutaj wpisz swoją opinię, komentarz
Wpisz w okienku PIN:  
 

wstecz | strona główna