Choroba wieńcowa

 
Twoje Leki - Choroba wieńcowa

Nazwa:

Choroba wieńcowa

Producent:

Szczegółowy opis:

Choroba wieńcowa serca zwana również chorobą niedokrwienną serca, przewlekłą niewydolnością sercową oraz niegdyś dławicą sercową lub dusznicą bolesną to choroba polegająca na niedostatecznym ukrwieniu serca, a co za tym idzie niewystarczającym zaopatrzeniu serca w tlen.. Niedokrwienie serca może mieć charakter stały lub napadowy pojawiający się zwłaszcza w momentach silnego zapotrzebowania serca na tlen, na przykład podczas wysiłku fizycznego.

Statystycznie na tę chorobę najczęściej zapadają mężczyźni w wieku 40 - 55 lat, jednakże wraz wiekiem rośnie jej prawdopodobieństwo występowania zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

Objawy

Charakterystycznym przejawem choroby wieńcowej są bóle w klatce piersiowej określane jako gniecenie, rozpieranie czy pieczenie za mostkiem. Bóle te promieniują do barków, gardła i szyi. Występuje także drętwienie rąk, duszności, kołatanie serca, czasami nudności i zawroty głowy.

Najważniejsze w leczeniu choroby wieńcowej jest prewencja (przed i po zawale serca): uprawianie sportów, rzucenie palenia papierosów oraz dieta niskocholesterolowa. eczenie farmakologiczne: nitraty ( nitrogliceryna) , beta –adrenolityki oraz antagoniści wapnia – leki te oddziałują na prace serca oraz tętnice wieńcowe. W trakcie występowania bólu leczenie ma charakter objawowy.Opinie i komentarze internautów

Nadesłany przez: stanislawa - 29/12/2011, 11:54
od3lat,lecze,sie,u,kardiloga,imam,nie,dokwienosc,serca,atakze,niedomykalnosc,zastawek,czasami,odczuwam,bol,koloserca,inieraz,robi,sieslabo,iciemno,woczach,mamcisnienie90/50170/100,

 
Twoje imię
Tutaj wpisz swoją opinię, komentarz
Wpisz w okienku PIN:  
 

wstecz | strona główna


TwojeLeki.pl - katalog leków i chorób online.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012