Warning: touch(): Unable to create file uplimg/site_pin_c5f06806cc2fbbf55fb4ea75cfced343.jpg because No such file or directory in /home/platne/miedzywodzie/public_html/twojeleki/includes/functions.php on line 50 Warning: imagejpeg(): Unable to open 'uplimg/site_pin_c5f06806cc2fbbf55fb4ea75cfced343.jpg' for writing: No such file or directory in /home/platne/miedzywodzie/public_html/twojeleki/includes/functions.php on line 51 TWOJELEKI.PL - Angina
 

Angina

 
Twoje Leki - Angina

Nazwa:

Angina

Producent:

Szczegółowy opis:

Angina to zakaźna, ogólnoustrojowa choroba, której przyczyną są najczęściej bakterie (paciorkowce), bądź wirusy. Drobnoustroje rezydują w jamie ustnej, nosie, gardle, działanie układu immunologicznego powstrzymuje objawy chorobowe, w niesprzyjających warunkach jednak dochodzi do zachorowania. Angina przebiega zazwyczaj bez poważniejszych komplikacji i po odpowiedniej kuracji pacjent wraca do zdrowia, nie wolno jej jednak ignorować, ponieważ może doprowadzić do groźnych powikłań, również zagrażających życiu. Choroba atakuje łatwiej, gdy jesteśmy przemęczeni (zarówno fizycznie, jak i psychicznie), osłabieni z powodu innych chorób, źle się odżywiamy, niedostatecznie ciepło się ubieramy, przemoczymy nogi.

Wykluwanie choroby:

Okres wykluwania się choroby jest krótki, to 1 – 3 dni, możliwość zakażenia pojawia się przez cały czas trwania ostrych objawów choroby.

Głównymi objawami anginy są:

- silny, promieniujący do uszu ból gardła;
- obrzęk gardła, trudności w przełykaniu;
- wysoka gorączka (powyżej 38 stopni);
- powiększone i bolesne przy ucisku węzły chłonne, szczególnie szyi;
- powiększenie, przekrwienie migdałków;
- biały nalot na migdałkach;
- zaczerwienienie łuków podniebiennych i otaczających je błon śluzowych;
- brak apetytu;
- złe samopoczucie, apatia;
- utrudnione oddychanie;
- nieprzyjemny zapach z ust;


Leki stosowane w leczeniu tej choroby:


Opinie i komentarze internautów

Nie dodano jeszcze opinii ani komentarzy.

 
Twoje imię
Tutaj wpisz swoją opinię, komentarz
Wpisz w okienku PIN:  
 

wstecz | strona główna