Warning: touch(): Unable to create file uplimg/site_pin_746b8d3abf68376ebc5f9f6d20ed0c71.jpg because No such file or directory in /home/platne/miedzywodzie/public_html/twojeleki/includes/functions.php on line 50 Warning: imagejpeg(): Unable to open 'uplimg/site_pin_746b8d3abf68376ebc5f9f6d20ed0c71.jpg' for writing: No such file or directory in /home/platne/miedzywodzie/public_html/twojeleki/includes/functions.php on line 51 TWOJELEKI.PL - Alergia/Alergie
 

Alergia/Alergie

 
Twoje Leki - Alergia/Alergie

Nazwa:

Alergia/Alergie

Producent:

Szczegółowy opis:

Alergia oznacza zmieniony, odbiegający od normy sposób reagowania. Jest to choroba związana z zaburzeniami adaptacji układu immunologicznego człowieka do nowych warunków środowiskowych związanych z postępem cywilizacji, zmianami klimatycznymi. Alergia to choroba o podłożu genetycznym. Jeżeli oboje rodziców są alergikami, to dziecko może odziedziczyć alergie aż w 70% przypadków. Pojawienie się objawów nadwrażliwości może być związane praktycznie z każdym środowiskiem pracy, może dotyczyć każdej sfery życia prywatnego. Ponadto dotyczy wielu różnych narządów ciała. Związane jest z jedzeniem, ubieraniem się, stosowaniem kosmetyków, z przyjemnościami, z kontaktem ze zwierzętami, roślinami, z hobby, ze snem, itd. Objawy wywołane tym samym alergenem mogą być bardzo różne u wielu osób. Choroba alergiczna może rozpocząć się w każdym wieku. Nieleczona choroba alergiczna może prowadzić do ujawnienia kolejnej, która może dokuczać przez całe życie. Dlatego nie bagatelizujmy alergii o pamiętajmy, że nieleczona przez lekarza alergologa może doprowadzić do rozwoju astmy.

Jeżeli często występuje: katar, zatkany nos; napady kichania; zapalenie spojówek; nawracające zapalenia oskrzeli; objawy duszności; kaszel bez cech ostrej infekcji; swędzące zmiany skórne; nawrotowe infekcje górnych dróg oddechowych – Koniecznie zgłoś się do alergologa.


Leki stosowane w leczeniu tej choroby:


Opinie i komentarze internautów

Nie dodano jeszcze opinii ani komentarzy.

 
Twoje imię
Tutaj wpisz swoją opinię, komentarz
Wpisz w okienku PIN:  
 

wstecz | strona główna