Apo-Naproxen

 
Twoje Leki - Apo-Naproxen

Nazwa:

Apo-Naproxen

Producent:

Szczegółowy opis:

Apo-naproxen - tabletki 125 mg; tabletki 250 mg.

Ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.
Hamuje syntezę pewnych substancji w organizmie, które powstają w stanach zapalnych lub w uszkodzeniu tkanki i są odpowiedzialne za uczucie bólu (prosta-glandyny). Na przykład wzmożona produkcja prostaglandyn podczas miesiączki powoduje, że macica znajduje się w stanie skurczu. Apo-naproxen zmniejsza stężenie prostaglandyn, w związku z czym nasilenie bólu osłabia się lub ból zanika całkowicie. Preparat działa szybko, maksymalny efekt działania następuje w ciągu 2 godzin.

Lek stosuje się w leczeniu szeregu chorób reumatycznych (Ostre i przewlekłe reumatoidalne zapalenie stawów, młodzieńcze zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, zapaleniu kości i stawów.) , dny moczanowej oraz stanów zapalnych kaletek maziowych. Stosuje się go także w leczeniu nerwobólów, bólów migrenowych i bolesnych miesiączek.

Dawkowanie:
Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki przyjmować najlepiej w czasie posiłku, można je rozpuszczać. Nie podawać dzieciom poniżej 2 roku życia.

Apo-naproxenu nie powinny używać osoby z uczuleniem na lek lub na środki z tej samej grupy preparatów, tj. kwas acetylosalicylowy. Pacjenci ze wzmożoną skłonnością do krwawień, niedomogą serca oraz niedoczynnością nerek lub wątroby a także z chorobą wrzodową żołądka lub dwunastnicy nie mogą stosować tego preparatu. Leku nie zaleca się dzieciom w ostrych atakach bólu. Apo-naproxen może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie stosowania preparatu. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Apo-naproxen stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy poradzić się lekarza przed zastosowaniem innych leków łącznie z Apo-naproxenem. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży.


Ten lek stosowany jest w leczeniu:


Opinie i komentarze internautów

Nie dodano jeszcze opinii ani komentarzy.

 
Twoje imię
Tutaj wpisz swoją opinię, komentarz
Wpisz w okienku PIN:  
 

wstecz | strona główna


TwojeLeki.pl - katalog leków i chorób online.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012