Warning: touch(): Unable to create file uplimg/site_pin_12f6e012947220e6eff2afc233baca7d.jpg because No such file or directory in /home/platne/miedzywodzie/public_html/twojeleki/includes/functions.php on line 50 Warning: imagejpeg(): Unable to open 'uplimg/site_pin_12f6e012947220e6eff2afc233baca7d.jpg' for writing: No such file or directory in /home/platne/miedzywodzie/public_html/twojeleki/includes/functions.php on line 51 TWOJELEKI.PL - Activelle, 1 mg+0,5mg, tabletki powlekane, 28 szt
 

Activelle, 1 mg+0,5mg, tabletki powlekane, 28 szt

 
Twoje Leki - Activelle, 1 mg+0,5mg, tabletki powlekane, 28 szt

Nazwa:

Activelle, 1 mg+0,5mg, tabletki powlekane, 28 szt

Producent:

NOVO NORDISK

Szczegółowy opis:

Hormonalna terapia zastępcza - leczenie objawów spowodowanych niedoborem estrogenów u pacjentek, u których od ustania miesiączkowania upłynął co najmniej rok. Profilaktyka osteoporozy u kobiet po menopauzie, u których istnieje zwiększone ryzyko złamań, a które nie mogą przyjmować innych leków stosowanych w profilaktyce osteoporozy.

Preparat zawierający 17 -estradiol - identyczny z ludzkim endogennym estradiolem oraz octan noretysteronu, przeznaczony do ciągłej hormonalnej terapii zastępczej (HTZ)
. Uzupełnienie niedoboru estrogenów zmniejsza dolegliwości związane z okresem menopauzy, poza tym estrogeny zapobiegają utracie masy kostnej w okresie menopauzy lub po usunięciu jajników. Zawartość progestagenów zmniejsza ryzyko wystąpienia hiperplazji endometrium u kobiet z zachowaną macicą. Preparat nie wywołuje krwawień miesięcznych. Po podaniu doustnym mikronizowany 17 -estradiol szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, w efekcie pierwszego przejścia jest metabolizowany głównie w wątrobie i innych organach wewnętrznych. Estrogeny są częściowo wydzielane z żółcią, hydrolizowane i ponownie wchłaniane (krążenie jelitowo-wątrobowe) oraz w większości wydalane z moczem w postaci nieaktywnej, T0,5 wynosi 12-14 h. Po podaniu doustnym octan noretysteronu szybko wchłania się z przewodu pokarmowego i jest przekształcany do noretysteronu, podlega efektowi pierwszego przejścia przez wątrobę, metabolity są wydalane z moczem w postaci siarczanów lub glukuronianów, T0,5 wynosi około 10 h.

Skład
: 1 tabl. powl. zawiera 1 mg estradiolu (w postaci półwodzianu) oraz 0,5 mg octanu noretysteronu. .

Przeciwwskazania : Nadwrażliwość na składniki preparatu. Rak piersi oraz nowotwory estrogenozależne (rozpoznane, podejrzewane lub w wywiadzie). Krwawienia z dróg rodnych o nieznanej etiologii. Nieleczona hiperplazja endometrium. Przebyta idiopatyczna lub czynna choroba zakrzepowo-zatorowa żył (np. zatorowość płucna, zakrzepica żył głębokich). Przebyte lub czynne zaburzenia zakrzepowo-zatorowe tętnic (np. choroba niedokrwienna serca, zawał mięśnia sercowego). Ostra lub stwierdzona w wywiadzie choroba wątroby, do czasu aż wyniki testów czynnościowych wątroby nie powrócą do normy. Porfiria.
Środki ostrożności

Szczególnie ostrożnie stosować u pacjentek z: włókniakami macicy lub endometriozą, hiperplazją endometrium, czynnikami ryzyka wystąpienia zaburzeń zakrzepowo-zatorowych (np. dodatni wywiad osobisty lub rodzinny, znaczna otyłość, toczeń rumieniowaty układowy, dłuższe unieruchomienie, rozległe urazy lub zabiegi chirurgiczne), czynnikami ryzyka rozwoju nowotworów estrogenozależnych (np. rak piersi u krewnych pierwszego stopnia), nadciśnieniem tętniczym, niewydolnością krążenia, niewydolnością nerek, chorobami wątroby (np. gruczolak wątroby), cukrzycą z lub bez powikłań naczyniowych, kamicą żółciową, migreną lub nasilonymi bólami głowy, padaczką, astmą oskrzelową, otosklerozą, hipertriglicerydemią. Leczenie należy natychmiast przerwać, jeżeli wystąpi: żółtaczka lub zaburzenia czynności wątroby, znaczne zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi, ból głowy o typie migrenowym, żylna choroby zakrzepowo-zatorowa lub jeśli pacjentka zajdzie w ciążę. Należy przerwać stosowanie preparatu na 4-6 tyg. przed planowanym długotrwałym unieruchomieniem po zabiegach, zwłaszcza operacjach w obrębie jamy brzusznej lub operacjach ortopedycznych na kończynach dolnych. Nie należy wznawiać leczenia przed całkowitym uruchomieniem pacjentki. Doświadczenie w leczeniu kobiet powyżej 65 rż. jest ograniczone. Lek jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią.

Dawkowanie - Doustnie. Należy stosować najniższą dawkę skuteczną przez możliwie najkrótszy czas. Pacjentki z zachowaną macicą: 1 tabl. dziennie (najlepiej o tej samej porze dnia) w terapii ciągłej. Jeśli po 3 mies. stosowania preparatu nie uzyska się pożądanego złagodzenia objawów menopauzy należy rozważyć zwiększenie dawki dobowej hormonów. U kobiet niemiesiączkujących, rozpoczynających hormonalną terapię zastępczą lub stosujących dotychczas inny preparat estrogenowo-gestagenowy w terapii ciągłej leczenie rozpoczyna się w dowolnym dniu. U kobiet zmieniających terapię z sekwencyjnej na ciągłą leczenie należy rozpocząć następnego dnia po zakończeniu krwawienia z odstawienia. W przypadku nieprzyjęcia tabletki w odpowiednim czasie zaleca się kontynuowanie terapii bez przyjmowania pominiętej dawki.

Producent: NOVO NORDISK


Ten lek stosowany jest w leczeniu:


Opinie i komentarze internautów

Nadesłany przez: BASIA - 24/03/2011, 09:36
BIORĘ ACTIVELLE OD TYGODNIA I JAK NARAZIE , MAM WRAŻENIE ŻE UDERZENIA GORĄCA I POCENIE WRECZ SIĘ WZMOCNIŁY. CO PÓŁ GODZINY W NOCY POBÓDKA. JESTEM WYKOŃCZONA PSYCHICZNIE I FIZYCZNIE.

Nadesłany przez: ewa - 17/10/2011, 00:04
Biore ten lek juz ponad miesiac ,jestem po zawale ,choruje na toczen ukladowy ,mam niedoczynnosc tarczycy ......wybuchy goraca mineły ,ale bola mnie piersi od czasu do czasu ,i jestem strasznie nerwowa,wszystko mnie wkurza .....to tyle ....za trzy tygodnie mam wizyte u ginekologa ...zobacze co mi powie .EWA

Nadesłany przez: jagoda - 04/06/2013, 14:33
Ja biorę actiwelle pierwszy miesiąc, po wzięciu 16 tabletek zaczęłam krwawic i to bardzo mocno, u mnie minęły uderzenia gorąca i poty, czuję się dobrze, ale tez jestem wystraszona i myślę o przerwaniu leczenia ( tylko męczy mnie myśl że te poty i uderzenia powrócą znowu). Mam 59 lat i nie miesiączkuje od dwóch lat . Proszę napiszcie czy ktoś miał też takie krwawienia i jak długo to się utrzymuje.

Nadesłany przez: afryka95 - 20/04/2013, 12:04
Biore Activelle od ponad 3 tyg. Jestem jeszcze w okresie przedmenopauzowym ( mam 51 lat ) w tym sensie, ze miesiaczkuje wciaz. Bralam wczesniej przez rok dawke estrogenow, ale one przestaly dzialac. Kiedy zmienilam estrogen na Activelle, narazie czuje wiecej energii, lepiej spie, jestem mniej nerwowa, uderzenia ciepla na twarz sie pojawiaja, ale nie uciazliwe. W czasie menstruacji musze czasami brac lek na powstrzymanie duzego krwawienia, i teraz bylo i tak mniej uciazliwe, gdy zaczelam brac Activelle. Pisze, ze po 3 mies. powinnam sie czuc bardzo dobrze. Zastanawiam sie, jednak, czy napewno kobieta, jak ja, ktora jeszcze miesiaczkuje, choc mam testy pokazujace, ze hormony moje sa juz inne, powinna brac Activelle? Czuje sie lepiej, a na nowe testy hormonow pewnie za wczesnie. Czy ktoras z pan miala taka sytuacje?

Nadesłany przez: Basia - 26/04/2013, 21:05
Ja również biorę ten sam lek od ponad roku,czuję się świetnie,nie mam żadnych uderzeń i gorąca.

Nadesłany przez: Grażyna - 09/08/2012, 08:17
Biorę activelle od dziesięciu lat początkowo utyłam 7 kg ale po pewnym czasie i odrobinie dyscypliny "żywieniowo - ruchowej" wróciłam do normy. Uderzenia gorąca przeszły szybko, pocenie nocne trwało bardzo długo ale ogólnie moje samopoczucie uległo dużej poprawie. Myślę, że nie zrezygnuję z tego "wspomagacza" z własnej woli, lekarz mówi że można go brać bez ograniczeń czsowych.

Nadesłany przez: irena - 31/03/2013, 20:06
biore actiwelle 2 miesiac i dzisiaj pojwilo sie u mnie krwawienie troche sie wystraszylam ale po przeczytaniu ulotki dowiedzialam sie ze moze sie tak zdarzyc czy ktos mial podobnie

Nadesłany przez: małgosia - 22/07/2013, 17:37
od dziś biorę Activelle. Mam dopiero 49 lat . Czy to normalne?

Nadesłany przez: Gabrysia - 25/07/2013, 11:20
Mam 51 lat i biorę activelle od 10 dni. od początku czułam się dziwnie, łapały mnie skurcze łydek i stóp, trochę "tłukło" się serce i przez 3 kolejne dni bolała mnie głowa - zwykle nigdy mnie nie boli. Trochę to mnie przestraszyło. skontaktowałam się z lekarzem, który powiedział że być może powinnam to odstawić, ale zamiennie nic nie dostanę, bo moje objawy świadczą o tym że HTZ nie jest dla mnie. Ja na razie biorę ten lek, przeczekam 30dni i zobaczę - może te objawy minął. Nie chce wracać do uderzeń. Szkoda że nasze organizmy tak są skonstruowane - to ni jest sprawiedliwe - kobiety mają przechlapane. Poza tym czyję się świetnie i mogę góry przenosić - tylko ten PESEL :-)))

Nadesłany przez: tenia - 27/08/2013, 19:09
Mam 46 lat. Biore activelle 6 m-cy. Goraco ustąpiło i śpię już normalnie ale okresu nie mam, ból piersi, lekkie goraco na twarz co jakiś czas, jakieś wypryski, bóle podbrzusza. Zaleta to że śpię i nie atakują mnie pan ciepły i poty. Teraz zrobiłam mmorfologie i mam nadplytkowosc. Energia też słabo. Mam dość tego klimakasa. Teraz lekarz postanowił że przejdziemy na antykoncepcje normalną. Zobaczymy.

Nadesłany przez: Maia - 11/06/2013, 21:23
Biorę activelle już 6 lat, prowadzę aktywny tryb życia, pracuję zawodowo i zastanawiam się jak długo mogę bez żadnych konsekwencji ten lek brać????

 
Twoje imię
Tutaj wpisz swoją opinię, komentarz
Wpisz w okienku PIN:  
 

wstecz | strona główna