Betoptic S, 0,25%, krople do oczu, zawiesina 5 ml

 
Twoje Leki - Betoptic S,  0,25%, krople do oczu, zawiesina 5 ml

Nazwa:

Betoptic S, 0,25%, krople do oczu, zawiesina 5 ml

Producent:

ALCON PHARMACEUTICALS

Szczegółowy opis:

Betoptic S, 0,25%, krople do oczu, zawiesina 5 ml - wyłącznie na receptę -Rp

Skład: 1 ml kropli do oczu Betoptic zawiera 5 mg betaksololu. 1 ml zawiesiny do oczu Betoptic S zawiera 2,5 mg betaksololu.

Działanie: Kardioselektywny -adrenolityk, nie posiadający wewnętrznej aktywności sympatykomimetycznej i działania błonowego. Obniża ciśnienie śródgałkowe wskutek hamowania wytwarzania cieczy wodnistej. Działa również rozszerzająco na naczynia krwionośne poprzez blokowanie wolnego kanału wapniowego. T0,5 wynosi 16-22 h. Jest wydalany z moczem głównie w postaci metabolitów. Działanie preparatu w postaci 0,5% kropli do oczu oraz 0,25% zawiesiny do oczu jest porównywalne.

Wskazania : Stany podwyższonego ciśnienia śródgałkowego, jaskra z otwartym kątem przesączania.

Przeciwwskazania: Bradykardia, blok przedsionkowo-komorowy II i III , jawna niewydolność krążenia, ciąża

Dawkowanie: Zakraplać do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Uwaga! Soczewki kontaktowe należy wyjąć przed zastosowaniem preparatu, a następnie założyć dopiero po upływie 15 minut. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne: Objawy podrażnienia spojówek, zaburzenia wydzielania łez, nadwrażliwość na światło. Możliwe są także działania ogólne: znużenie, depresja, ból głowy, skurcz oskrzeli, zaburzenia rytmu, rzadkoskurcz, obniżenie ciśnienia krwi. Podobnie jak po podaniu innych kropli do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zakropleniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

Poinformuj lekarza:Gdy masz nadwrażliwość na lek, chore serce, cukrzycę. Gdy jednocześnie przyjmujesz z leki blokujące beta-receptory (tzw. β-blokery np. Betaloc, Bisoprolol, Metocard, Propranolol, Sectral), inne leki okulistyczne. Jeżeli stosujesz kilka leków okulistycznych należy zachować 10-15 minutową przerwę pomiędzy zakropleniem kolejnych leków. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie wolno stosować leku w okresie ciąży. Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.

Producent: ALCON PHARMACEUTICALS


Ten lek stosowany jest w leczeniu:


Opinie i komentarze internautów

Nie dodano jeszcze opinii ani komentarzy.

 
Twoje imię
Tutaj wpisz swoją opinię, komentarz
Wpisz w okienku PIN:  
 

wstecz | strona główna


TwojeLeki.pl - katalog leków i chorób online.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012