MANORAPID r.f.u. - preparat bakteriobójczy, wirusobójczy i grzybobójczy

 
Twoje Leki - MANORAPID r.f.u. - preparat bakteriobójczy, wirusobójczy i grzybobójczy

Nazwa:

MANORAPID r.f.u. - preparat bakteriobójczy, wirusobójczy i grzybobójczy

Producent:

ANTISEPTICA GmbH

Szczegółowy opis:

Preparat MANORAPID r.f.u. posiada szerokie spektrum działania przy krótkim czasie ekspozycji.
Działa bakteriobójczo, w tym MRSA i Tbc, grzybobójczo i wirusobójczo na wirusy istotne dla zdrowia i bezpieczeństwa pacjentów i personelu medycznego (inaktywuje min. HCV, HIV, HBV, HSV, Corona, Vaccinia, Adeno, SV40, Rota, Noro). Preparat cechuje natychmiastowe i przedłużone działanie ponad 3 godz. Właściwość „autosterylności" potwierdzona badaniami na Clostridium difficile. Nie wywiera działania drażniącego na skórę po stosowaniu wielokrotnym.

Skuteczność w zakresie higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk przebadana według: EN 1500 i EN 12791. Potwierdzona skuteczność na MRSA.
Certyfikacja producenta: DIN ISO 9001 / EN ISO 13485, CE 0124

Skład preparatu:
100 g preparatu zawiera:
alkohol izopropylowy 63,149 g
1.3 butanodiol 0,115 g
oraz środki natłuszczające i pielęgnacyjne
woda oczyszczona - do 100 g

Należy stosować:
- do higienicznej dezynfekcji rąk wcierać przez 15 sek. zachowując skórę wilgotną (3 ml - 15 sek.)
- do chirurgicznej dezynfekcji rąk w skórę dłoni i przedramion w ciągu 1,5 min. zachowując skórę wilgotną (10 ml - 1,5 min).

Higieniczna dezynfekcja rąk:
Powinna być prowadzona przed myciem rąk mających wcześniej kontakt z materiałem skażonym. W przypadku kontaktu z wydzieliną, wydaliną powierzchnię skóry zmyć gazikiem (wacikiem) nasączonym w preparacie MANORAPID r.f.u. Mycie rąk powinno nastąpić po spełnieniu warunku ekspozycji preparatu. Stosować przed zabiegami medycznymi np. iniekcje, punkcje, zabiegi w kontakcie z błoną śluzową, nawet w przypadku stosowania rękawic.

Chirurgiczna dezynfekcja rąk:
Powinna być przeprowadzona po myciu przedoperacyjnym rąk. Ręce powinny być po myciu osuszone. Preparat należy rozprowadzić na skórze, zwracając uwagę na dokładne wtarcie preparatu w opuszki, zagłębienia w okolicach paznokci i zgięcia. Zachować czas ekspozycji.

Dozowanie: Środek należy dozować na dłoń i przez wcieranie rozprowadzić na całą rękę. Dezynfekcję przeprowadzić według schematu Ayliffe. Pobieranie preparatu do dezynfekcji rąk powinno odbywać się z dozowników umieszczonych w miejscach prowadzenia dezynfekcji. Opakowania dostosowane do dozowników łokciowych typu euro. Polecanym rozwiązaniem jest system automatycznego bezkontaktowego mycia i
dezynfekcji rąk SARAYA. Butelki wyposażone są w zatrzaskowe korki dozujące.

Producent: ANTISEPTICA GmbHOpinie i komentarze internautów

Nie dodano jeszcze opinii ani komentarzy.

 
Twoje imię
Tutaj wpisz swoją opinię, komentarz
Wpisz w okienku PIN:  
 

wstecz | strona główna


TwojeLeki.pl - katalog leków i chorób online.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012