Zaburzenia erekcji

 
Twoje Leki - Zaburzenia erekcji

Nazwa:

Zaburzenia erekcji

Producent:

Szczegółowy opis:

Wraz z wiekiem mężczyzny naturalną rzeczą jest osłabienie i czasowe zanikanie erekcji w trakcie aktywności seksualnej. Niemożność uzyskania erekcji, czyli zaburzenie erekcji, może dotknąć mężczyznę w każdym wieku od 20 roku życia. Jeden epizod zaburzenia erekcji nie jest czymś nadzwyczajnym i może pojawić się w różnych okolicznościach. Najczęstszą przyczyną jest niepokój lub stres, przykładowo strach przed tym, że ktoś odkryje relacje seksualne pacjenta lub przed tym, że zapłodni on partnerkę. Inną częstą przyczyną jest konflikt w związku. Często zaburzenia erekcji w przypadku młodych mężczyzn mogą świadczyć o tym, że nie są oni gotowi do uprawiania seksu, albo też że mają problem związany z partnerką seksualną (zwykle nie chcą uprawiać z nią seksu), co wywołuje stres i obawy. Nawet jeśli tak jest, to gdy mężczyzna doświadczy zaburzeń erekcji dwukrotnie, zacznie z dużym prawdopodobieństwem martwić się z powodu impotencji. Inne oblicze problemu to jego strona psychologiczna: impotencja i zaburzenia erekcji często postrzegane są jako przypadłość wstydliwa, co oznacza, że wielu mężczyzn nie szuka pomocy czy porady. Faktem jest jednak, że impotencja często ma podłoże całkowicie psychologiczne. Brak wiedzy na temat seksu, wstyd, stres i obawy to najczęstsze powody dysfunkcji seksualnych różnego typu. Wielu mężczyzn doświadcza w swoim życiu problemów z erekcja na skutek nadużywania alkoholu, stresu czy problemów natury psychologicznej. Jeśli problem pojawi się raz na jakiś czas nie musi być oznaką długotrwałych, powtarzających się zaburzeń. Również fizyczny stan zdrowia ma wpływ na możliwość uzyskania i utrzymania erekcji. Jeśli ty lub partnerka macie problem natury seksualnej, skutecznie leczenie jest dla was dostępne.

Oznaki zaburzeń erekcji oraz wieku dojrzałego u mężczyzny:

- dłuższy czas prowadzący do uzyskania erekcji;
- mniej twarda erekcja niż w młodszym wieku;
- słabszy wytrysk niż w młodszym wieku;
- zmniejszenie ilości spermy podczas wytrysku;
- szybsza utrata erekcji po osiągnięciu orgazmu, a czasem nawet przed jego osiągnięciem;
- dłuższy okres refrakcji (niewrażliwości na bodźce)

Przyczyny zaburzeń erekcji

Trudno wskazać jednoznaczne przyczyny zaburzeń erekcji. Wiadomo, że odpowiedzialne za nie są czynniki fizyczne i psychiczne.

Do czynników fizycznych można zaliczyć:

- zaburzenia neurologiczne i hormonalne
- choroby, m.in. cukrzyca, SM, nadciśnienie, choroby serca, choroby nerek
- uszkodzenia prącia
- operacje gruczołu krokowego
- przyjmowanie niektórych leków
- palenie papierosów
- alkohol, narkotyki

Do czynników psychicznych można zaliczyć:

- obawy przed niezdolnością do odbycia stosunku
- problemy w związku
- złe doświadczenia seksualne,
- obawy przed posiadaniem dzieci
- obawy przed zarażeniem się chorobą weneryczną
- kompleksy


W Polsce zaburzenia erekcji u 54% mężczyzn są diagnozowane
przez lekarza przy okazji leczenia innych chorób. Tymczasem wczesne wykrycie problemu w dużym stopniu ogranicza ryzyko pojawienia się innych schorzeń. Zaburzenie wzwodu (ED - Erectile Dysfunction) jest schorzeniem powszechnym. Prawidłowa erekcja umożliwia udane życie seksualne, którego każdy z nas chce doświadczyć.Opinie i komentarze internautów

Nie dodano jeszcze opinii ani komentarzy.

 
Twoje imię
Tutaj wpisz swoją opinię, komentarz
Wpisz w okienku PIN:  
 

wstecz | strona główna


TwojeLeki.pl - katalog leków i chorób online.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012