COAXIL- Tianeptinum tabletki powlekane, 12,5 mg, 30 szt

 
Twoje Leki - COAXIL- Tianeptinum tabletki powlekane, 12,5 mg, 30 szt

Nazwa:

COAXIL- Tianeptinum tabletki powlekane, 12,5 mg, 30 szt

Producent:

Szczegółowy opis:

COAXIL- Tianeptinum tabletki powlekane, 12,5 mg, 30 szt - Rp

Wskazania: Preparat wskazany jest w leczeniu zespołów depresyjnych.

Lek o działaniu przeciwdepresyjnym, który: selektywnie zwiększa wychwyt zwrotny serotoniny w neuronach kory mózgowej oraz hipokampa; pobudza aktywność elektryczną komórek piramidowych w hipokampie oraz przyspiesza odzyskanie przez nie aktywności po czynnościowym zahamowaniu.

Dawkowanie: Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 15 lat. Leku nie należy odstawiać nagle.

Możliwe skutki uboczne: Bóle brzucha, nadbrzusza, uczucie suchości błon śluzowych w jamie ustnej, jadłowstręt, nudności, wymioty, zaparcia, wzdęcia, bezsenność, senność, koszmary senne, osłabienie, tachykardia, skurcze dodatkowe, ból i zawroty głowy, omdlenia, drżenia, uderzenia gorąca, trudności w oddychaniu, trudności w przełykaniu, bóle mięśniowe, bóle pleców.

Poinformuj lekarza:Gdy przyjmujesz leki należące do grupy inhibitorów MAO. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Brak danych dotyczących stosowania leku w ciąży - nie zaleca się stosowania. Nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Ostrzeżenie: Leku nie wolno stosować w uczuleniu na tianeptynę. Pacjenci zamierzający poddać się operacji chirurgicznej powinni przerwać zażywanie leku na 48 godzin przed terminem operacji. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Coaxil stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy więc poradzić się lekarza w razie zamiaru stosowania innych leków łącznie z preparatem.
Leku nie wolno stosować łącznie z nieselektywnymi inhibitorami monoaminooxydazy (MAO). Zakończenie kuracji należy robić stopniowo zmniejszając dawkę w ciągu 7-14 dni aż do zupełnego wycofania. Leku nie podaje się młodzieży poniżej 15 roku życia. Coaxil może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych, ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania. Należy uważnie obserwować pacjentów, u których istnieje ryzyko samobójstwa, zwłaszcza na początku terapii. Gdy konieczne jest znieczulenie ogólne, pacjent powinien powiadomić lekarza anestezjologa o stosowaniu leku. Lek odstawić na 24-48 h przed planowaną operacją. W przypadkach zabiegów nagłych, należy uważnie obserwować chorego w okresie pooperacyjnym. Leku nie należy odstawiać nagle. Dawkę należy zmniejszać stopniowo przez 7 do 14 dni. U niektórych pacjentów może wystąpić zaburzenie sprawności psychomotorycznej (senność oraz zmniejszenie zdolności koncentracji).


Ten lek stosowany jest w leczeniu:


Opinie i komentarze internautów

Nadesłany przez: dona - 22/03/2011, 10:52
mam ten lek przepisany lecz boje sie go zastosowac czytajac jego skutki uboczne.

Nadesłany przez: danuta - 20/06/2012, 21:36
nie bój się to wspaniały lek nie ma zadnych skutków ubocznych biore go od dawna i bardzo polecam

 
Twoje imię
Tutaj wpisz swoją opinię, komentarz
Wpisz w okienku PIN:  
 

wstecz | strona główna


TwojeLeki.pl - katalog leków i chorób online.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012