Warning: touch(): Unable to create file uplimg/site_pin_275aeae9e0f91fdf429a674f0e5bbeba.jpg because No such file or directory in /home/platne/miedzywodzie/public_html/twojeleki/includes/functions.php on line 50 Warning: imagejpeg(): Unable to open 'uplimg/site_pin_275aeae9e0f91fdf429a674f0e5bbeba.jpg' for writing: No such file or directory in /home/platne/miedzywodzie/public_html/twojeleki/includes/functions.php on line 51 TWOJELEKI.PL - Anoreksja
 

Anoreksja

 
Twoje Leki - Anoreksja

Nazwa:

Anoreksja

Producent:

Szczegółowy opis:

Anoreksja jest niewątpliwe chorobą psychiczną, której podłoże znajduje się w rodzinie, środowisku chorego - w pracy, szkole - i ogółem w nieprawidłowych relacjach interpersonalnych. Chora jednostka popada w zaburzenia w odżywianiu w efekcie zetknięcia się z patologiami rodzinnymi, toksycznymi rodzicami, czy brakiem akceptacji środowiska. Często pierwszą oznaką są symptomy depresji , która często przeradza się w anoreksję u dziewcząt pomiędzy 12 i 25 rokiem życia. Symptomy choroby są praktycznie niezauważalne dla rodziny, tym bardziej, że choroba zaczyna sie zupełnie niewinnie - od zwykłych prób odchudzania się. Z czasem osoba ogranicza jedzenie do tego stopnia, że przyjmuje jedynie 300 kcal dziennie (przy zapotrzebowaniu do 2000 kcal) i spożywaniu tylko jednego rodzaju produktów, np. kromki chleba z margaryną, sałaty z kiełkami - wszystko jest skrupulatnie dzielone, odmierzane i układane na talerzu. W przypadku, gdy anoreksja pojawia się jako reakcja przeciwko zbyt wygórowanym oczekiwaniom otoczenia, staje się ona sposobem na pokazanie światu i samemu sobie, że jest coś nad czym możemy sami zapanować - własne ciało.

Osoba chora powinna pozostawać pod opieką lekarza. W leczeniu niezbędna jest : psychoterapia grupowa, psychoterapia indywidualna, edukacja rodzin, systemowa terapia rodzin. Niezbędna jest praca z pacjentem i rodziną nad motywacją do leczenia. Choroba przebiega z nawrotami. Choroba zaczyna się zupełnie niewinnie. W okresie dojrzewania dziewczyna postanawia sprostać wymaganiom środowiska i dąży do perfekcji swojego ciała. Niejednokrotnie wpływ środowiska wymusza zmianę siebie, by osiągnąć upragnioną akceptację. Jednak dążenie do odpowiedniej wagi nie przynosi rezultatów, w związku z czym, odchudzanie przemienia się w obsesję. Pojawia się stopniowe ograniczanie ilości spożywanych pokarmów, rzadziej dzieje się to nagle, bez powolnej zmiany przyzwyczajeń.

Anoreksja jest chorobą śmiertelną i powinna być leczona przez specjalistę psychiatrę.


Leki stosowane w leczeniu tej choroby:


Opinie i komentarze internautów

Nadesłany przez: new komets - 16/01/2010, 18:35
21

 
Twoje imię
Tutaj wpisz swoją opinię, komentarz
Wpisz w okienku PIN:  
 

wstecz | strona główna