Aktualności - Artykuły - Publikacje

 • Oprogramowanie mMedica - optymalne rozwiązanie dla sektora medycznego

  05.04.2019

  Oprogramowanie mMedica - optymalne rozwiązanie dla sektora medycznego


  Profesjonalny program mMedica to elastyczne rozwiązanie przeznaczone dla różnych placówek medycznych. Dzięki modułowej budowie i szeregu nowoczesnych funkcji jest ważnym narzędziem dla personelu medycznego efektywnie wspomagających lekarzy, a także wyręczającym w pracy pielęgniarki czy osoby zajmujące się rejestracją i obsługą pacjentów.


  mMedica - profesjonalny program dla lekarzy

  Oprogramowanie mMedica to program stworzony przy współpracy z lekarzami i optymalnie dostosowany do ich potrzeb. Jest intuicyjny i zaprojektowany w taki sposób, aby każdy lekarz mógł go wykorzystywać w codziennej pracy. Niezależnie od priorytetów lekarzy pozwala on przyśpieszyć wszelkie procedury biurokratyczne, dokonać niezbędnych rozliczeń z NFZ oraz wspomóc pracę w przychodni, gabinecie lekarskim czy dużej klinice. Moduły związane bezpośrednio z obsługą medyczna zostały zaprojektowane i opracowane przez lekarzy. Uczestniczyli oni również w projektowaniu interfejsu i poszczególnych funkcji programu. Do istotnych czynności lekarzy należy dobór i przepisanie odpowiednich leków oraz wystawianie recept.

  Modułowe rozwiązanie i system realizacji recept

  Współczesne programy komputerowe wykorzystywane są powszechnie w sektorze medycznym i farmaceutycznym. Aby ograniczyć wpisy do dokumentacji oraz działania biurokratyczne można skorzystać z odpowiednich programów, które umożliwiają taką konfigurację systemu, aby indywidualnie dostosować go do charakteru i rodzaju danej placówki medycznej, gabinetu lekarskiego, przychodni czy całej sieci klinik. Więcej szczegółów dotyczących poszczególnych modułów jest dostępna na stronie http://e-rejestracja24.com.pl/mmedica/

  Współpraca programu z Bazą Leków Pharmindex

  Program mMedica pozwala na szybkie wyszukiwanie leków w Bazie Leków Pharmindex. Moduł zapewnia dostęp do kompletnej bazy danych z podstawowymi opisem leków, która jest stale aktualizowana. Dzięki niej lekarze mają także możliwość porównania cen leków oraz ustalenie ewentualnych zamienników. Poza tym bardzo wygodną funkcją tego modułu jest sprawdzanie interakcji między lekami w przypadku różnych schorzeń występujących u jednego pacjenta. Dzięki temu lekarz może znacznie łatwiej dobrać właściwe leki i uniknąć pomyłek. Moduł interakcji leków zapewnia łatwy dostęp do informacji o wystąpieniu możliwych interakcji między lekami klasyfikowanymi według nazw substancji czynnych.

  Komputerowy moduł realizacji recept

  Program mMedica wyposażono w bardzo wygodny moduł do wystawiania recept. Dzięki niemu każdy lekarz może szybko i sprawnie wystawić i wydrukować zarówno puste recepty, jak i recepty z lekami. Poza tym pozwala na zarządzanie receptami, prowadzenie rejestru wydrukowanych recept Rpw oraz tzw. wizyt receptowych.

  Użyteczne moduły - Programy lekowe

  Moduł Programy lekowe / chemioterapia zapewnia ewidencję danych w ramach programów lekowe poprzez przypisywaniu tzw. schematu leczenia do pozycji rozliczeniowych. Można zrobić ewidencję bardzo szczegółowych danych zestawiając m.in. nazwę zastosowanego produktu handlowego, dzień podania leku, wielkość dawki, a także wagę i powierzchnię ciała pacjenta.

 

wstecz | strona główna


TwojeLeki.pl - katalog leków i chorób online.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012