Aktualności - Artykuły - Publikacje

 • Krzesełka do karmienia dziecka, czym się kierować przy zakupie?

  12.10.2017

  Krzesełka do karmienia dziecka, czym się kierować przy zakupie?

  Karmienie dziecka stabilnie siedzącego może odbywać się w specjalnym krzesełku do karmienia. Producenci takich akcesoriów dla najmłodszych oferują szeroki ich wybór. Jak zdecydować się na konkretny produkt i czym się kierować przy zakupie?

  Rodzaje krzesełek do karmienia
  Kupując krzesło do karmienia, powinniśmy wziąć pod uwagę takie czynniki jak wiek, waga i wzrost dziecka, posiadana przestrzeń w kuchni czy w jadalni oraz temperament naszej pociechy. Dziecku w takim krzesełku powinno być wygodnie, a ponadto musi być bezpieczne, aby nie wypaść z niego. Do wyboru mamy krzesełka:

  - Klasyczne - które używaliśmy jako dzieci - najczęściej drewniane, wolnostojące meble, wygodne, ale mało praktyczne z uwagi na ich duże rozmiary.
  - Składane - popularne krzesła do karmienia, które można w razie potrzeby złożyć i schować np. za drzwi czy do szafy.
  - Mocowane do blatu stołu - za pomocą antypoślizgowych zaczepów można mocować je właśnie do blatu stołu.
  - Nadstawka - przypinamy siedzisko do standardowego krzesła w kuchni, jadalni, czy nawet w restauracji.

  Najważniejsze kryteria zakupu
  Przed wyborem konkretnych modeli krzesełek do karmienia, trzeba wiedzieć, od kiedy chcemy zacząć używać takiego rozwiązania. Na rynku dostępne są krzesełka do karmienia dla dzieci od urodzenia, ale wiele ich rodzajów przeznaczonych jest dla dzieci siedzących samodzielnie. Są też i takie dokręcane lub przysuwane do blatu stołu. Warto rozważyć, czy krzesełko ma służyć tylko do jedzenia, czy także do zabawy dla dziecka. Powinniśmy wiedzieć, gdzie będzie ono stało, co determinuje rodzaj i wielkość mebla.

  Krzesła do karmienia różnią się między sobą stelażem, materiałem, z jakiego zostały wykonane, rozmiarami, obecnością pasów bezpieczeństwa i tacki z przodu i wieloma innymi kryteriami. Stelaż krzesła do karmienia zawsze powinien być stabilny i solidny. Dodatkowe pasy bezpieczeństwa sprawią, że rodzic nie musi obawiać się wypadnięcia pociechy z siedziska, nawet w przypadku dziecka o dużym temperamencie. Krzesło powinno być tak wyprofilowane, aby dziecko nie zsunęło się i nie wypadło.

  Jakie materiały na krzesełko?
  Krzesła wykonane mogą być z aluminium, różnych innych metali lub drewna. Te ze stelażem aluminiowym są lekkie, a przy tym wytrzymałe i stabilne. Najlepiej, aby siedzisko krzesła było zrobione z wodoodpornego materiału. Jeśli tapicerka dodatkowo jest zdejmowana, to jest zaletą produktu, ponieważ w razie potrzeby można ją uprać.

  Ekonomicznym rozwiązaniem jest wybór krzesła z regulacją, które będzie rosło wraz z dzieckiem. Wygodne dla najmłodszych są krzesełka z podnóżkiem, które uczą przy okazji prostego siedzenia, oraz z tacką, która powinna być zdejmowana, stabilna i regulowana.

 

wstecz | strona główna


TwojeLeki.pl - katalog leków i chorób online.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012