Aktualności - Artykuły - Publikacje

 • Szpitale prywatne - jakość i potencjał

  28.06.2014

  Szpitale prywatne - jakość i potencjał


  3 czerwca 2014 roku w Warszawie odbył się IV Kongres Szpitali Prywatnych, który pokazał, jak ważnym elementem w systemie ochrony zdrowia są niepubliczne placówki. Nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, a to bardzo dynamicznie rozwijający się sektor ochrony zdrowia.

  15-lecie systemu ubezpieczeniowego

  Już 15 lat funkcjonuje w Polsce nowy system ubezpieczeniowy w ochronie zdrowia. Warto tu podkreślić, że wobec zapaści publicznych placówek medycznych Polacy coraz bardziej przekonują się do prywatnego ubezpieczenia. Sprzedawane jest ono w różnych pakietach, a także w wariancie indywidualnym oraz obejmującym pracowników, uczniów lub całe rodziny, jak na przykład ubezpieczenie grupowe w ofercie Signal Iduna. To bogactwo sprawia, że każdy może znaleźć dla siebie odpowiednią polisę. Korzystają z tego również polskie prywatne szpitale, o czym można było się przekonać w Warszawie.

  Kongres pod znakiem rocznic

  Kongres został zorganizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych (OSSP). W Hotelu Courtyard by Marriott WarsawAirport pojawiło się ponad 200 uczestników tego wydarzenia. Tegoroczna edycja odbyła się w wyjątkowych okolicznościach, ponieważ rok 2014 to 25 rocznica pierwszych, częściowo wolnych wyborów do Sejmu, 15-lecie nowego systemu ubezpieczeniowego w ochronie zdrowia i 10 lat funkcjonowania ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej. Nawiązaniem do tych rocznic było wystąpienie inauguracyjne profesora Jerzego Buzka – twórcy systemu ubezpieczeniowego.

  Osiągnięcia i plany na przyszłość

  IV Kongres skupił się głównie na dwóch zagadnieniach: jakości (standardy medyczne) oraz potencjale prywatnych szpitali. Pierwszy panel starał się w sposób syntetyczny uchwycić rolę prywatnych podmiotów w systemie opieki zdrowotnej. Podkreślano bardzo dynamiczny rozwój prywatnych placówek. Zwracano uwagę na to, że podwyższenie standardów w prywatnym sektorze wymusza podobne zmiany w publicznej służbie zdrowia. Kolejne panele skupiły się na osiągnięciach szpitali prywatnych w innowacyjnych rozwiązaniach leczniczych i współpracy z samorządem terytorialnym. Dyskutowano również o przyszłości prywatnej ochrony zdrowia w Polsce. Wśród prelegentów byli między innymi repliki zegarków breitling przedstawiciel Prezydenta RP Maciej Piróg, p.o. prezesa NFZ Wiesław Kłos i prezes OSSP Andrzej Sokołowski. Kondycja prywatnych podmiotów medycznych i jakość ich usług pozwalają optymistycznie patrzeć na przyszłość ochrony zdrowia w naszym kraju.

 

wstecz | strona główna


TwojeLeki.pl - katalog leków i chorób online.

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012